Logo
BIP

Prudnik dla Nadwirnej

Akcja „Prudnik dla Nadwirnej” to przedsięwzięcie organizowane od 18 lat przez Wandę Jakimko oraz Walentego Stecia – działających w klubie „Kresowiak”, podczas której następuje zbiórka darów m.in. dla Polaków mieszkających w Nadwirnej, podopiecznych domu małego dziecka oraz dzieci z partnerskich szkół, w których uczą się języka polskiego.

Również i w tym roku Polacy mieszkający za wschodnią granicą mogli liczyć na pomoc prudniczan przed świętami wielkanocnymi. Akcja wspierana jest przez Burmistrza Prudnika oraz jednostki gminne: Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania wraz z prudnickimi szkołami. Zebrane dary są gromadzone w głównej mierze za pośrednictwem szkół powiatu prudnickiego, a ich zbiórka następuje przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Do akcji każdorazowo przyłączają się przedsiębiorcy oraz osoby indywidualne, które za pośrednictwem Pana Zbigniewa Lachowicza oraz Bartłomieja Lewandowskiego przekazują dary dla potrzebujących.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, w ramach akcji przygotowywane są paczki świąteczne zawierające artykuły spożywcze, środki czystości oraz słodycze. W tym roku przekazanie darów nastąpiło w niedzielę palmową i miało miejsce w kościele rzymsko – katolickim w Nadwirnej.

Upominki przygotowane dla dzieci z Nadwirnej oraz Pasiecznej zawierały w przewarzającej mierze artykuły dydaktyczne oraz słodycze. Do Domu Małego Dziecka w Nadwirnej zostały przekazane artykuły higieniczne, odzież, zabawki i słodycze.

Organizatorzy akcji oraz mieszkańcy Prudnika zawsze pamiętają o Panu Władysławie Karpińskim, mieszkańcu Stanisławowa polskiego pochodzenia. Pan Karpiński, za pośrednictwem organizatorów akcji, wszystkim mieszkańcom Prudnika oraz wszystkim rodakom złożył życzenia szczęśliwych, wesołych świąt oraz mokrego dyngusa.

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb