Logo
BIP

Informacja o Ditmarze Gollu

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł od nas Ditmar Goll - przyjaciel z Northeim.

Ditmar Goll był miłośnikiem muzyki, dyplomowanym pedagogiem i skrzypkiem. W  1992 r. założył „Northeim Nachwuchs Orchester”, prywatną orkiestrę liczącą obecnie 70 młodych muzyków. Wraz z orkiestrą koncertował w różnych krajach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
Jego przesłanie brzmiało: „Grać i muzykować dla lepszego zrozumienia i współpracy wszystkich narodów".

I właśnie z takim przesłaniem Ditmar zawsze odwiedzał nasze miasto. Współpracował z Prudnikiem od kilkudziesięciu lat, szczególnie z młodzieżą Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku.
W Prudniku czuł się jak w domu bo miał tu wielu przyjaciół. Był inicjatorem wspólnych spotkań młodzieży, stworzył orkiestrę koniczynkową, składającą się z muzyków 4 miast partnerskich Northeim.  Na zaproszenie Ditmara Golla prudnicka młodzież kilkukrotnie uczestniczyła w spotkaniach i uroczystościach w Northeim. Wielokrotnie koncertował wraz z młodzieżową orkiestrą w Prudniku m.in. na prudnickim rynku, w sali koncertowej szkoły muzycznej oraz podczas Wystawy Twórców Ludowych i w trakcie Targów Inter Region. Do dziś w Mosznej, znajdują się zdjęcia z koncertu na Zamku.
Dbał o to, aby współpraca muzyków była żywa i nie przemijała.

Po raz ostatni odwiedził nasze miasto we wrześniu 2017 r., po to by omówić plany na przyszły rok. Miał koncertować wraz z orkiestrą podczas Targów 2018 oraz otwarcia Szkoły Muzycznej po jej remoncie ... niestety nie zagra a jego skrzypce zamilkły już na zawsze. Ditmar zawsze będzie w naszej pamięci i w naszych sercach, bo na stałe wpisał się w historię współpracy miasta Prudnik z miastem Northeim.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą.

 

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb